Connect with Us

Tronditet Bayerni/ Transferimi i bujshëm mbyll vitin para kohe

BundesLiga

Tronditet Bayerni/ Transferimi i bujshëm mbyll vitin para kohe

Publikuar

-

Java e fundit ka qenë e mallkuar për Bayernin. Të shtunën, në barazimin 2-2 në Bundesligë ndaj Augsburg, Niklas Sule dëmtoi ligamentin e këmbës së majtë dhe do të qëndrojë jashtë fushave të lojës për 7-8 muaj duke humbur sezonin me bavarezët dhe Euro 2020 me kombëtaren gjermane.

Po sikur të mos mjaftonte kjo, Bayerni ka marrë një tjetër goditje të rëndë gjatë fitores 2-3 mbrëmë në Pire ndaj Olympiacos. Transferimi i bujshëm i merkatos së fundit për 80 milionë euro, Lucas Hernandez, është dëmtuar sërish dhe ka probleme ligamenti.

Gjatë sezonit të kaluar kur ishte pjesë e Atletico Madridit, francezi humbi pjesën e dytë të sezonit për shkak të një dëmtimi të rëndë. Stafi mjekësor i Bayernit me në krye Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt kanë konfrimuar se lojtari ka dëmtuar ligamentin dhe duhet t’i nënshtrohet një operacioni. Viti 2019 konsiderohet i mbyllur për të dhe pritet të jetë gati për fazën e dytë të Bundesligës që fillon në fund të janarit 2020. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ylli i Dortmundit bën postimin epik/ Ja si do dukemi pas karantinës (foto)

Publikuar

-

E gjithë bota është paralizuar tashmë nga Coronavirusi dhe shumica e shteteve janë në izolim, me njerëzit që janë të vetëkarantinuar në shtëpitë e tyre. Shumë njerëz, mes tyre edhe futbollistë kanë preferuar t’i qethin flokët e tyre krejtësisht, në mungesë të një berberi, pasi edhe këta të fundit i kanë mbyllur sallonet e tyre. […]

LEXO TE PLOTE