Connect with Us

Sadedini thuajse i shkarkuar, ja kush pritet ta marrë drejtimin e Flamurtarit

Sport

Sadedini thuajse i shkarkuar, ja kush pritet ta marrë drejtimin e Flamurtarit

Publikuar

-

Sinan Idrizi shpërthen pas Vllaznisë. Në një prononcim për “Panorama Sport”, administratori e cilësoi të turpshme humbjen. Ai i ka kontestuar edhe vendimet e trajnerit.

“Ishte e turpshme ajo që ndodhi. Nuk mund që të humbasësh në këtë farë feje. Unë jam pa fjalë, ishte skandaloze. Çfarë ishte ai gol i dytë i pësuar! Nuk e kuptoj. Unë nuk futem në anën teknike dhe as në formacionin që trajneri hedh në fushë.

Më bëri përshtypje ku ishin lojtarë si Bajraktareviç apo të tjerë? Pse nuk luante Bajraktareviç, që është ndër më të paguarit? Pse ishte në tribunë? Dua të pyes se nuk e kuptova, po Rrapajn pse e nxori trajneri? Nuk e di, por me pak fjalë ishte turp i madh”, u shpreh Idrizi.

Dritan Sadedini sot rrezikon të shkarkohet. Një fakt të tillë la të kuptohej administratori. Ai do të zhvillojë sot një mbledhje me trajnerin ku pritet t’i komunikojë largimin, por gjasat janë që të thërrasë edhe lojtarët, për t’u dhënë edhe atyre përgjegjësitë përkatëse.

“Nuk shtyhet më kështu. Nesër (sot) do t’i mbledh e do t’u jap dorën. Do t’i falënderoj për bashkëpunimin. Më duket se nuk ka sens më. Më thoni kur kemi qenë kaq keq? Do të ketë masa. Shikojini nesër (sot)”, përfundoi ai.

Ende pa u shkarkuar Dritan Sadedini, që gjasat janë të ndodhë sot, në Vlorë po mendojnë për pasuesin. Mbrëmë vonë është përfolur si kandidat i mundshëm Artan Sakaj. Dhe duket si një rrotacion pankinash. Në një kohë që Eqerem Memushi i zuri vendin te Orikumi, ndërsa ai shikohet si trajner i ri i Flamurtarit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: