Connect with Us

Çudia e vitit vjen nga Gjermania/ Lojtari shkakton penallti pa qenë në fushë

BundesLiga

Çudia e vitit vjen nga Gjermania/ Lojtari shkakton penallti pa qenë në fushë

Publikuar

-

Kini kujdes futbollistë, VAR-it nuk i shpëton askush!

Vetëm pyesni mesfushorin e Holstein Kiel Michael Eberwein, i cili është kandidati kryesor për çmimin rezerva më e pafat në historinë e futbollit.

Eberwein ishte duke kryer nxehjen prapa portës së tij gjatë ndeshjes së kategorisë së dytë ndaj Bochum të premten, kur ka goditur topin për ta rivënë në lojë.

Megjithatë, VAR ka dalluar se Eberwein ka prekur topin përpara se të dilte jashtë vijës fundore, çka ka detyruar arbitrin Timo Gerach të japë një penallti duke i treguar lojtarit edhe kartonin e verdhë.

Sipas rregullave ndërkombëtare të futbollit, nëse një rezervë ndërhyn në lojë, arbitri mund të marrë masa disiplinore dhe të akordojë një faull ose penallti nëse parregullsia ka ndodhur në fushën e tij. /Telesport.al

https://twitter.com/Troll__Footbal/status/1188046105071603713

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: