Connect with Us

“Magji e zezë” në ndeshjen e kampionatit kroat/ E pabesueshme ajo që ndodh

Sport

“Magji e zezë” në ndeshjen e kampionatit kroat/ E pabesueshme ajo që ndodh

Publikuar

-

Diçka e pabesueshme ka ndodhur pasditen e sotme në Kroaci, në sfidën Hajduk Split-Slaven Belupo. Në minutën e 73-të, kur rezultati ishte 1-0 në favor të Hajdukut, miqtë nga Belupo kanë pasur të bëjnë me një gol fantazëm.

Ka qenë një goditje e njërit prej lojtarëve të Belupos, që krijoi iluzionin e një goli, me miqtë që nisën të festonin dhe e lanë lojën. Madje, edhe regjia kroate akordoi golin, duke shënuar në tabelë shifrat 1-1.

Gjithsesi, lojtarët e Hajdukut vijuan lojën të qetë dhe shënuan golin e dytë, pavarësisht se kundërshtarët e tyre po festonin golin fantazim. Kaos i vërtetë për Belupon, që nga parajsa shkon në ferr brenda pak sekondash. Pamjet janë të pabesueshme, pasi duket e pamundur që ai top, i goditur nga futbollisti i Slaven Belupos, të mos përfundonte në rrjetë. /Telesport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: