Connect with Us

Muriqi është sulmues i klasit botëror/ Video: Shihni se çfarë goli ka shënuar sot

Sport

Muriqi është sulmues i klasit botëror/ Video: Shihni se çfarë goli ka shënuar sot

Publikuar

-

Vedat Muriqi nuk rresht së shënuari në Superligën turke. Fenerbahce fitoi në fushën e saj 5-1 ndaj Konyaspor, Muriqi ishte ai që i vuri vulën takimit me supergolin e tij të shënuar në minutat e fundit.

Sulmuesi i Kosovës tregon edhe njëherë tjetër që nuk ka asgjë më pak se sulmuesit e tjerë të klasit botëror. Ky ishte goli i pestë në kampionat për Muriqin me fanellën e Fenerbahces pas 9 javëve. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Kjo është penalltia më e shëmtuar në histori, tifozët rrezikojnë jetën (video)

Publikuar

-

Në ndeshjen mes Nuneaton Sports dhe Stratford Town është goditur mbase penalltia më e keqe e historisë së futbollit. Me siguri kemi parë penallti të ekzekutuara në mënyrë më skandaloze, por asnjëherë nuk është vënë në rrezik jeta e tifozëve mbrapa portës. Lojtari i ekipit vendas, i cili luan në kategorinë e shtatë angleze, ka […]

LEXO TE PLOTE

Sport

EURO 2020: Ja 16 ekipet e kualifikuara deri tani

Publikuar

-

Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme eliminatore, listës së ekipeve të kualifikuara për në Euro 2020 i janë shtuar edhe 4 ekipe të tjera: Gjermania dhe Holanda në Grupin C, Austria që renditet e dyta në grupin G dhe Kroacia e para në grupin E. Tani kanë mbetur edhe 8 vende, 4 prej të cilave […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Eliminatore Euro 2020/ Gjermania kualifikohet me spektakël, Holanda kënaqet me barazim

Publikuar

-

Janë mbyllur ndeshjet eliminatore të darkës për Euro 2020. Në Grupin C, Gjermania fitoi 4-0 ndaj Bjellorusisë, duke prerë kështu zyrtarisht biletën për në Europian. Njeriu i ndeshjes ishte Toni Kroos, i cili shënoi dy gola dhe dha një asist. Golat e tjerë u shënuan nga Ginter dhe Goretzka. Miqtë humbën edhe mundësine e vetme […]

LEXO TE PLOTE