Connect with Us

Trajneri godet me shpulla lojtarët në pushimin e ndeshjes/ Ata bëjnë përmbysjen e madhe në pjesën e dytë

Sport

Trajneri godet me shpulla lojtarët në pushimin e ndeshjes/ Ata bëjnë përmbysjen e madhe në pjesën e dytë

Publikuar

-

Një proverbë e vjetër thotë: “Kush të rreh, të do”. Kështu ka ndodhur gjatë një ndeshjeje në Turqi për U-19.

Pas 45 minutave të para, Kayseri Meysuspor U-19 po humbte 1-3. Gjatë pushimit të ndeshjes, trajneri i ekipit në fjalë, Halit Kurt, godet me shpulla të gjithë futbollistët një e nga një si mënyrë motivimi. Në pjesën e dytë ndodhi përmbysja e jashtëzakonshme.

Edhe pse në disavantazh 1-3, në fund Kayseri Meysuspor fitoi me shifrat 5-3. Video më poshtë është xhiruar në vitin 2016, por vetëm pak kohë më parë është bërë publike në rrjetet sociale dhe po bën xhiron e botës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: