Connect with Us

Man. United rikthehet te fitorja më në fund, edhe pse me dy penallti të humbura

Premier Liga

Man. United rikthehet te fitorja më në fund, edhe pse me dy penallti të humbura

Publikuar

-

Man. United është rikthyer më në fund te fitorja pasi mposhti 3-1 Norwich në fushën e këtij të fundit për javën e 10-të të Premier League.

Scott McTominay në minutën e 21-të, Marcus Rashford në atë të 31-të dhe Anthony Martial në minutën e 73-të shënuan 3 golat për “Djajtë e Kuq”. Rezultati mund të ishte më i thëllë, nesë dy sulmuesit e United nuk do të kishin humbur 2 penallti, Rashford 27′ dhe Martial 44′. Megjithatë, si sulmuesi anglez dhe i francez e korrigjuan gabimin në mënyrën më të mirë duke gjetur rrjetën, Rashford dy minuta pasi humbi penalltinë dhe Martial në gjysmën e pjesës së dytë.

Goli e vetëm për vendasit e shënoi Hernandez në minutën e 88′, që vlen për statistikë. Pas kësaj fitoreje, United renditet në vendin e 7-të me 13 pikë, ndërsa Norwich në vendin e parafundit me 7 pikë. /CNA.al

https://www.youtube.com/watch?v=y68g1sJUSNY

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Zyrtare: Klubi i madh anglez shkarkon trajnerin/ Mourinho fërkon duart

Publikuar

-

Kishte kohë që përflitej një lajm i tillë, por vetëm sot u zyrtarizua. Mauricio Pochettino nuk është më trajner i Tottenhamit. Klub londinez ka vendosur të ndërpresë kontratën me argjentinasin, pas rezultateve shumë të dobëta këtë sezon. Si rrallëherë vitet e fundit, Tottenhami renditet aktualisht në vendin e 14-të, po ashtu është eliminuar nga Carabao […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juve, Man. United, Barça, Reali apo Bayerni?/ 19-vjeçari që ka çmendur Europën zgjedh klubin e ri

Publikuar

-

Erling Haaland është padyshim zbulimi i këtij viti, 19-vjeçari norvegjez është gjithmonë e më pranë Manchester United. Babai i djaloshit që po çmend Europën me golat dhe paraqitjet e tij (26 gola në sezon) ka vizituar selinë e “Djajve të Kuq”. Anglezja “The Atheltic” shkruan se Al-Inge Haaland ka takuar edhe Ole Gunnar Solskjaer dhe […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp zbulon një sekret, ja stadiumi ku urren të luajë

Publikuar

-

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, në një intervistë për FIFA-n, ka pranuar se stadiumi i Sevillas është vendi ku nuk do të dëshironte të luante. Klopp e ka vizituar “Ramón Sánchez Pizjuán” me 3 ekipe të ndryshme: Mainz, Dortmund dhe Liverpoolin, dhe me asnjërën prej tyre nuk ka arritur të fitojë. “Nuk jam i sigurt […]

LEXO TE PLOTE