Connect with Us

Franck Ribery në telashe serioze, sulmon ashpër arbitrin anësor

Seria A

Franck Ribery në telashe serioze, sulmon ashpër arbitrin anësor

Publikuar

-

Franck Ribery fut veten në telashe serioze, pasi është kapur nga kamerat duke shtyrë një nga arbitrat anësorë në fund të ndeshjes mes Fiorentinës dhe Lazios, që u fitua nga bardhekaltrit 1-2.

Francezi ishte i pakënqur me arbitrimin, ndaj reagoi edhe në atë mënyrë duke u kapur keq me një nga arbitrat anësorë. Edhe pse ndeshja kishte mbaruar, dhe francezi ishtë zëvendësuar para fundit të saj, ai është ndëshkuar me karton të kuq. Pezullimi për 36-vjeçarin është i sigurt, tani pritet të mësohet vetëm për sa ndeshje do të zgjasë ky dënim.

Nuk është hera e parë që Ribery tregohen gjaknxehtë në fushën e lojës, pasi njihet për karakterin e tij shpërthyes. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: