Connect with Us

Guardiola tregon për momentin e parë kur pa Lionel Messin, ja çfarë mendoi

La Liga

Guardiola tregon për momentin e parë kur pa Lionel Messin, ja çfarë mendoi

Publikuar

-

Pep Guardiola ka folur për momentin e parë kur pa Lionel Messin, atë që u bë njëri nga lojtarët më të mirë në histori, për të mos thënë më i miri.

“Nuk e njihja dhe një ditë e pash atë me babain e tij në dyqanet e NIKE. Ai dukej i vogël dhe i turpshëm dhe mendova: ‘A është ky aq i mirë sa edhe thonë?’ Disa nga klubi më kishin folur për këtë djalosh të ri që është shumë i mirë dhë shënon shumë gola”.

“Në dy ndeshjet miqësore parasezonale në Skoci, ne fituam 5-0 dhe 6-1, Messi shënoi 3 gola në secilën ndeshje dhe në atë moment mendova se ne do të fitonim gjithçka me të”, tha Guardiola.

Nën drejtimin e Guardiolës, Messi fitoi me Barcelonën dhe në aspektin individual çdo trofe të mundshëm. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: