Connect with Us

Kandidati kryesor për të fituar “Topin e Artë”/ Ronaldo flet për rivalitetin me Messin dhe mërzit tifozët e Juventusit

Seria A

Kandidati kryesor për të fituar “Topin e Artë”/ Ronaldo flet për rivalitetin me Messin dhe mërzit tifozët e Juventusit

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo duket se është favoriti kryesor për të fituar “Topin e Artë” këtë vit, nisur nga ajo që kanë raportuar shumë media franceze dhe italiane ditën e sotme. Kur duhet edhe pak më shumë se një muaj nga ceremonia e “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë për “France Football” ku ka folur për rivalitetin me Messin, golin më të bukur në karrierë dhe objektivat.

Rivaliteti me Messin- “Shumë njerëz na kanë thënë se kemi motivuar njëri-tjetrin. Gara në Spanjë për të qenë para njëri-tjetrit, na ka bërë më të mirë, të kemi paraqitje më të mira dhe kjo është sigurisht e vërtetë. Në Madrid ndjeva praninë e tij më afër, gjë që më ka bërë pak më shumë presion sesa në Manchester. Nëse e shohim nga një këndvështrim tjetër, ishte një rivalitet i shëndetshëm. Ishim simbole të klubeve tona, Real e Barça. Mendoj se ai tha së fundmi se ‘më ka munguar në niveli konkurrues’, por përtej këtij motivimi im nuk varet nga të tjerët. Unë dua të jem në krye përgjithmonë”.

Goli më i bukur në karrierë- “700 gola janë një shifër impresionuese. Ndihem edhe më shumë krenar kur shoh se sa pak futbollistë e kanë arritur një shifër të tillë. I preferuari? Ai me roveshatë kundër Juventusit. Tentoja prej shumë vitesh të realizoja një gol të tillë”.

Objektivat- “Dua të qëndroj i ri pavarësisht kalimit të viteve dhe të jem kompetitiv edhe në të ardhmen”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: