Connect with Us

Mourinho? Jo, jo/ Zbulohet trajneri i preferuar i Perez si pasues i Zidane

La Liga

Mourinho? Jo, jo/ Zbulohet trajneri i preferuar i Perez si pasues i Zidane

Publikuar

-

Zidane po kalon një sezon me shumë dritëhije në krye të Realit, duke parë formën jo të qëndrueshme të ekipit nuk përjashtohet mundësia që francezi të largohet gjatë apo në fund të këtij sezoni.

Madje, sipas Fchajes.net Florentino Perez e ka gjetur pasuesin ideal të Zidane dhe ai është Jurgen Klopp. Gjermani ka një kontratë deri në vitin 2022 me Liverpoolin, por nuk përjashtohet mundësia që të largohet në fund të këtij sezoni nëse fiton Premier League, objektivi i madh i të kuqve, pasi Championsin e fituan sezonin e kaluar.

Po sipas medias në fjalë, Perez ka nisur që tani kontaktet për të filluar negociatat me trajnerin gjerman, gjë që do të jetë shumë e vështirë, por jo e pamundur. Presidenti i Realit ka treguar edhe në shumë raste të tjera, se kur e do dikë në ekip gjithmonë ia del mbanë të marrë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: