Connect with Us

E jashtëzakonshme/ Sportistja e njohur thyen pas 22 vitesh rekordin e nënës së saj

Të tjera

E jashtëzakonshme/ Sportistja e njohur thyen pas 22 vitesh rekordin e nënës së saj

Publikuar

-

Atletja skoceze Eilish McColgan ka vendosur rekord të ri kombëtar në garën e 10 miljeve, në turneun e Great South Run. Ajo dha kohën 51’36” në garën e zhvilluar në Portsmouth. Interesant fakti se Eilish ka thyer rekordin që mbahej nga nëna e saj, Liz McColgan, 52’00”, kohë e vendosur në vitin 1997. Pra, theu një rekord të vendosur 22 vite më parë.

Liz McColgan është trajnerja e vajzës së saj Eilish dhe kanë qenë së bashku në këtë garë, duke mbështetur vajzën e saj në këtë sukses. Koha 51’36”e vendosur nga atletja 28-vjeçare është koha e dytë më e mirë e të gjitha kohërave në këtë distancë (rekordi botëror 51’11” është vendosur në vitin 2008 nga legjenda Paula Radcliffe).

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Deklarata e dëshmitarit okular, Ilda Bejleri i befason të gjithë me reagimin e radhës

Publikuar

-

Nga

Pas dëshmisë së publikuar në media nga shtetasi N.H, si dëshmitar okular në aksidentin, që u përfol se ishte përfshirë moderatorja sportive Ilda Bejleri, ka reaguar kjo e fundit. Në Instagram Bejleri shkruan se paska ende njerëz të mirë në këtë vend teksa thekson se ndoshta njerëzit dalin nga vetja prej varfërisë dhe për të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Skuadra shqiptare godet në merkato, firmos me futbollistin e kombëtares boshnjake

Publikuar

-

Nga

Gjilani nuk ndalet në afrime përpara nisjes së fazës së dytë të kampionatit të Kosovës. Klubi, ku drejton Gentian Mezani është i vendosur për të luftuar deri në fund për titullin kampion dhe janë munduar të bëjnë disa afrime cilësore për të plotësuar grupin dhe për të pasur konkurrencë në të gjitha repartet. Ditën e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Surprizë e vëçantë, ylli i muzikës shqiptare do të këndojë sot në “Air Albania”

Publikuar

-

Nga

Tirana ka zgjedhur të zhvillojë ndeshjen me Skënderbeun në “Air Albania Stadium” për të pasur një mbështetje sa më të madhe. Kryeqytetasit janë munduar të bëjnë një promovim sa më të madh për të tërhequr sa më shumë vëmendje te tifozët. Përtej kësaj, mbështetësit do të kenë edhe një arsye më shumë për të qenë […]

LEXO TE PLOTE