Connect with Us

Perez boshatis arkën/ 300 milionë euro për një 20-vjeçar

La Liga

Perez boshatis arkën/ 300 milionë euro për një 20-vjeçar

Publikuar

-

Largimi i Cristiano Ronaldo ka lënë një boshllëk të madh tek skuadra e Real Madrid.

Edhe pse në ekpi kanë mbërritur disa sulmues, mungesa e portugezit ndihet ndjeshëm. I gjendur në këtë situatë, presidenti “Galaktikëve” dëshiron të ofroj në Madrid, Kylian Mbappe. Francezi po tregon nga dita në ditë se është një nga më të mirët në botë aktualisht.

Sipas mediave spanjolle Florentino Perez po bën gati një mega-ofertë për ta veshur kampionin e botës me bluzën e bardhë. Mësohet se klubi iberik pritet të ofroj 300 milion euro për Mbappe. Në këtë mënyrë sulmuesi i Psg do të bëhet automatikisht lojtari më i shtrenjt në historinë e futbollit botëror duke lënë pas shokun e skuadrës Neymar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Tifozët duan largimin e tij, trajneri i Barcelonës shkruan historinë

Publikuar

-

Pas pesë golave që Barcelona shënoi mbrëmë kundër Mallorca, klubi katalanas arrin në shifrën e 200 golave nën drejtimin e Ernesto Valverde. Kjo statistikë përfshin golat në të gjitha kompeticionet dhe ndeshjet zyrtare. Valverde është trajneri i tetë në historinë e Barcelonës, i cili arrin këtë shifër. Vendi i parë mbahet nga legjenda Johan Cruyff. […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E jashtëzakonshme/ 38 vjeç, por shënon 3 gola brenda 20 minutash në La Liga

Publikuar

-

Për disa lojtarë, mosha është thjesht një numër. Ky është rasti edhe i Joaquin Sanchez, legjenda e Real Betis nuk e njeh “plakjen” dhe vazhdon të dhurojë spektakël në fushën e lojës. Në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 16-të të La Ligës, Betis po fiton 3-2 në fushën e vet […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Është vetëm 32 vjec dhe mund të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Publikuar

-

Trajneri i Leipzig, Julian Nagelsmann, ka pranuar se do të dëshironte që një ditë të drejtonte Barcelonën. 32 vjeçari është një nga trajnerët e rinj më të vlerësuar, pas rezultateteve të arrituara me Hoffenheim dhe këtë sezon me Leipzigun. “Unë e kam thënë shumë herë: Barcelona është një qyteti i bukur, një klub i mirë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Messi futet në lojë, ndryshon renditja në listën e golashënuesve më të mirë

Publikuar

-

Me tre golat e shënuar mbrëmë ndaj Mallorcas, leo messi është futur në zonën e nxehtë të golashënuesve më të mirë të këtij sezoni. Argjentinasi deri tani ka shënuar 12 gola dhe renditet në vendin e pestë, por duhet përmendur fakti që Le ka humbur disa ndeshje këtë sezon në La Liga për shkak të […]

LEXO TE PLOTE