Connect with Us

“Përshëndetje, po rikthehem”/ Ibrahimovic tërbon tifozët me mesazhin e tij

La Liga

“Përshëndetje, po rikthehem”/ Ibrahimovic tërbon tifozët me mesazhin e tij

Publikuar

-

Zlatan Ibrahimovic dëshiron me çdo kusht rikthimin në Evropë. Sulmuesi i Los Angelos Galaxy del i lirë në janar dhe mund të zgjedhe kë ekip dëshiron. Në fillim u fol për një rikthim në Serie A, madje vetë Ibra shprehu dëshirën e tij për të qenë pjesë e Napolit.

Tani ka vendosur të entuziazmojë tifozët spanjollë. “Përshëndetje Spanjë, po rikthehem“, ka shkruar sulmuesi suedez në rrjetet sociale. 38-vjeçari është aktivizuar më parë në me Barcelonën dhe ideja e rikthimit në La Liga po e tundon.

Ibra është inteligjent dhe diçka të tillë nuk e bën pa qëllim. Ai ndihet ende i fortë dhe shpreson të sigurojë një kontratë të paktën 2.5 vjeçare. Disa ditë më parë ishte gati të rikthehej në Itali, ndërsa tani është gati të rikthehet në Spanjë. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

UEFA vendos përfundimisht datën kur duhet të kenë përfunduar të gjitha kampionatet

Publikuar

-

Nga

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë. Kampionatet kombëtarë duhen përfunduar, ndërsa dy kompeticionet europiane, Liga e Kampionëve dhe Europa League, do të shqyrtohen në një tjetër moment, atëherë kur edhe udhëtimet e klubeve të jenë të sigurta. Sakaq, në mbledhjen e djeshme, duket se është vendosur edhe një datë limit për përfundimin e […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

LAJM I FUNDIT/ Nuk ka futboll as në prill dhe maj, kampionatet fillojnë në qershor

Publikuar

-

Nga

UEFA ka zhvilluar sot një video konferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 shteteve anëtare ku është analizuar situata kaotike  e krijuar nga Covid 19, e cila ka prekur edhe futbollin duke e paralizuar thuajse në gjithë botën, dhe  duke ngritur shumë pikëpyetje për sa i përket fateve të sezonit. Pas konsulencës me 55 sekretarët […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Messi me shokë bëjnë gjestin e madh, pranojnë uljen e rrogës me 70%

Publikuar

-

Klubet e futbollit ndodhen në krizë financiare dhe një ndihmë pritet të vijë nga ulja e pagave të futbollistëve. Juventusi dha një shembull pozitiv dhe lojtarët gjeten një akord me drejtuesit për të ulur katër rrogat e marsit, prillit, majit dhe qershorit. Plot 90 milion euro do kursejnë bardhezinjtë. Solidarizim për gjendjen e vështirë të […]

LEXO TE PLOTE