Connect with Us

E bujshme/ Igli Tare nominohet për çmimin e madh në “Globe Soccer Awards”

Seria A

E bujshme/ Igli Tare nominohet për çmimin e madh në “Globe Soccer Awards”

Publikuar

-

Puna e shkëlqyer që Igli Tare po bën të Lazio gjatë këtyre vazhdon të vlerësohet. Pasi mori çmimin e drejtorit më të mirë sportiv në Itali nga faqja e specializuar “Tuttomercatoweb” për vitin 2018, këtë herë fama e shqiptarit i kalon kufijtë e Italisë.

Tare është përfshirë në listën e 5 kandidaturave për drejtorin më të mirë sportiv të vitit nga “Globe Soccer Awards” teksa do të jetë pjesë e cermonisë gala që do të mbahet më 29 dhjetor në Dubai për ndarjen e çmimeve.

Rivalë të Tares në këtë garë janë emra shumë prestigjozë që mbajnë e drejtorit sportiv në klube të mëdha. Eric Abidal i Barcelonës, Mark Overmars i Ajaxit, Berta i Atletico Madrid dhe Edward i Liverpool do të rivalizojnë me drejtuesin shqiptar të Lazios për çmimin e drejtorit sportiv më të mirë të vitit 2019 që do të jepet nga “Globe Soccer Awards”.

Edhe nëse nuk ja del të triumfojë, Tare e ka fituar tashmë çmimin e tij dhe ai është përfshirja në listën e 5 kandidaturave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: