Connect with Us

Guardiola është i bindur, ish-nxënësi i tij do të jetë trajneri i ri i Barcelonës

La Liga

Guardiola është i bindur, ish-nxënësi i tij do të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Publikuar

-

Pep Guardiola beson se është e pashmangshme që Xavi do të jetë një ditë trajner i Barcelonës. Tekniku spanjoll ka kujtuar me nostalgji periudhën e tij të artë te Barcelona, ku fitoi çdo trofe të mundshëm.

Në mesin e shumë lojtarëve të mëdhenj të asaj periudhe ishte edhe Xavi Hernandez, i cili këtë sezon ka nisur karrierën e trajnerit, në Katar te Al Saad, por Guardiola është i bindur që një ditë ai do të jetë në krye te katalanasve.

“Herët a vonë do të ndodhë që Xavi të stërvisë Barçën. Kam folur me të dhe kam parë që sytë e tij shkëlqejnë, kur ia përmend atë pozicion. Ai do të jetë me siguri trajneri i Barçës”, tha Guardiola. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: