Connect with Us

Man. United eliminon Chelsean në “Stamford Bridge”/ Rashford i jashtëzakonshëm

Premier Liga

Man. United eliminon Chelsean në “Stamford Bridge”/ Rashford i jashtëzakonshëm

Publikuar

-

Man. United ka fituar 1-2 në “Stamford Bridge” ndaj Chelseas dhe ka prerë biletën për në çerekfinalen e Carabao Cup.

“Djajtë” kaluan në avantazh në minutën e 25′ me Marcus Rashford, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. Me rezultatin 0-1 u mbyll pjesa e parë.

“Blutë” barazojnë shifrat me belgun Batshuayi në 61′, ndërsa në minutën e 73′ ishte sërish Marcus Rashford që kaloi në avantazh United pas një supërgoli nga goditja e dënimit.

Shifrat mbetën të pandryshuara deri në fund, United vazhdon në fazën tjetër. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Netflix, muzikë, video-lojëra dhe…/ Ja si po i kalon ditët e izolimit Armando Broja

Publikuar

-

Sulmuesi shqiptar i Chelsea, Armando Broja, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit, ku ka treguar si po i kalon ditët e izolimit në shtëpi. NETFLIX – “Riverdale”. Unë po e shikoj këtë për një kohë të gjatë deri më tani, por është një serial vërtet i mirë, po e shijoj shumë. Çdo […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E gjithë bota në luftë më koronavirusin/ Klopp e ka mendjen te merkato, 80 milionë euro për shokun e Hysajt

Publikuar

-

Fabian Ruiz po shkëlqen me fanellën e Napolit dhe po ndiqet me interes nga dy skuadrat gjigante spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona, pro duket se e ardhmja e talentit të “Furia Roja” do të jetë në kampionatin anglez. Kjo pasi atje ka një fans special të mesfushorit 21-vjeçar dhe ai është trajneri i Liverpoolit, Jurgen […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: