Connect with Us

Milani përgatit bombën e merkatos së janarit/ Në listë janë dy yjet e Barcelonës dhe “Topi i Artë”

Seria A

Milani përgatit bombën e merkatos së janarit/ Në listë janë dy yjet e Barcelonës dhe “Topi i Artë”

Publikuar

-

Milani e ka nisur këtë sezon në mënyrën më të keqe të mundshme, duke pësuar 5 humbje në 9 javë. Duke qenë se lojtarët aktual nuk po bindin, drejtuesit po mendojnë të bëjnë përforcime të mëdha gjatë merkatos së janarit për të ndryshuar fatin e sezonit.

“Gazzetta dello Sport” shkruan se drejtuesi e kuqezinjve kërkojnë të sjellin në Milano në janar 3 lojtarë të klasit botëror. Dy prej tyre luajnë te Barcelona, Ivan Rakitic dhe Arturo Vidal, të cilët janë jashtë planeve të Valverdes. Milani do të kërkojë huazimin e tyre deri në fund të sezonit me të drejtë blerjeje, por nuk dihet nëse kjo formulë do të pranohet nga Barcelona apo jo. Gjithashtu, rivali historik i kuqezinjve, Interi, është vënë prej kohësh në kërkim të dy mesfushorëve të katalanasve.

Ndërsa emri i tretë i madh në listën e Milanit është Luka Modric. Fituesi i “Topit të Artë” në fuqi u kërkua me ngulm edhe në verë, por marrëveshja nuk u arrit dot. Shpresat janë të mëdha të finalizohet në merkaton e janarit duke ditur marrëdhënien e ngushtë mes Modric dhe Zvonimir Boban, drejtorit të Milanit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Maska falas për italianët, Gjimshiti tregon gjestin e madh që po ben e fejuara e tij serbe

Publikuar

-

Nga

Itali vijon të vuaj pasojat e virusit Covid-19 me qindra jetë humbura. Nga ana tjetër mijra persona janë të prekur apo edhe të tjerë që rrezikojnë shumë. Nevoja për masa mbrojtëse dhe mbështetje mbetet gjithmonë në rritje për të qenë sa më të sigurtë dita-ditës. E këtë herë ndihmës së donacioneve i bashkohet edhe partnerja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Surpriza e madhe e merkatos, Milot Rashica në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi nuk është emri i vetëm që po monitorohet me shumë kujdes në radhët e përfaqësueses së Kosovës nga klubet e mëdha italiane për merkaton e verës. Edhe Milot Rashica ka përfunduar prej kohësh në radarët e tyre e duket se më në fund një prej emrave të mëdhenj më Itali do të bëjë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ditë zie për tifozët Atalantës, koronavirusi merr njeriun e tyre të dashur

Publikuar

-

Nga

Një tjetër lajm i keq për Bergamon, më saktë për tifozët e Atalantës, duke qenë se Zakaria Kometi është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare, prej koronavirusit. Kometi ishte një person tepër i veçantë për klubin bergamez, sepse u rrit te të rinjtë e Atalantës, luajti 14 vite si portier me skuadrën e parë […]

LEXO TE PLOTE