Connect with Us

Reali bën manita/ Shënon më në fund edhe blerja e bujshme e verës

La Liga

Reali bën manita/ Shënon më në fund edhe blerja e bujshme e verës

Publikuar

-

Reali ka fituar 5-0 ndaj Leganes në “Bernabeu” për javën e 10-të të La Ligës. Madrilenët shënuan 2 gola brenda 1 minute me Rodrygo 7′ dhe Kroos 8′, të dy asistet u dhanë nga Benzema.

Në minutën e 24′, Sergio Ramos shënon nga penalltia golin e tretë. Në minutën e 70′, një tjetër penallti për Realin, që këtë herë ekzekutohet saktë nga Benzema.

Në minutat shtesë, Reali shënon edhe golin e pestë me Luka Jovic. Serbi e bën sefte dhe shënon golin e parë me fanellën e “Los Blancos”.

Pas kësaj fitoreje, Reali ngjitet në vendin e dytë me 1 pikë më pak se Barcelona e vendit të parë.

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: