Connect with Us

Spektakël në “Anfield”/ Liverpool-Arsenal: 5 gola në 45 minutat e para

Premier Liga

Spektakël në “Anfield”/ Liverpool-Arsenal: 5 gola në 45 minutat e para

Publikuar

-

Liverpooli dhe Arsenali po na dhurojnë një ndeshje spektakolare në “Anfield” për Carabao Caup.

Vendasit kaluan në avantazh pas autogolit të Mustafit në minutën e 5′, “Topçinjtë” bënë përmbysjen e madhe duke shënuar 3 gola brenda 15 minutave, Torreira 20′ dhe dy gola nga 18-vjeçari Martinelli 25′ dhe 35′.

Ndërsa në minutën e 43′, James Milner ngushtoi rezultatin me golin e shënuar nga pika e bardhë e penalltisë.

Më poshtë mund të ndiqni edhe me video 5 golat e shënuar në pjesën e parë në “Anfield”. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1189628341944369152
https://twitter.com/i/status/1189631603506667526


https://twitter.com/i/status/1189635730122764288

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: