Connect with Us

A e dini kush janë 11 lojtarët e mëdhenj që nuk e kanë fituar kurrë “Topin e Artë”?

Sport

A e dini kush janë 11 lojtarët e mëdhenj që nuk e kanë fituar kurrë “Topin e Artë”?

Publikuar

-

“Topi i Artë” është trofeu më i rëndësishëm individual për këdo futbollist. Vitet e fundit ka qenë një garë e fortë mes Messit dhe Ronaldos, me përjashtim të sezonit të kaluar që u fitua nga Modric.

Gjithsesi, ka shumë lojtarë të mëdhenj që nuk e kanë fituar këtë trofe, por kjo nuk jua ul vlerën që kanë ata.

Më poshtë po ju njohim me super formacionin, me 11 legjenda, që nuk e kanë fituar dot këtë trofe, por kanë fituar dashurinë dhe respektin e gjithë tifozëve.

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE