Connect with Us

Deklarata e javës/ Nëse Messi dëshiron të jetë më i miri, duhet të shkojë te Real Madrid

La Liga

Deklarata e javës/ Nëse Messi dëshiron të jetë më i miri, duhet të shkojë te Real Madrid

Publikuar

-

Megjithëse Messi nuk rresht së shënuari, ka ende shumë tifozë, lojtarë, analistë apo edhe ish-lojtarë që mesa duket akoma nuk janë të bindur se ai është futbollisti më i mirë në botë.

Ish-portieri i Boca Juniors, Hugo Gatti, ka pohuar se e vetmja mënyrë që Lionel Messi të provojë se është lojtari më i mirë në botë është të transferohet te Real Madrid dhe të tregojë se mund të arrijë atë që bëri Cristiano Ronaldo.

“Duket sikur unë jam anti-argjentinas, por deri tani Messi ndeshjet e mëdha i luan vetëm në shtëpi, jo jashtë saj. Ai duhet të ketë to** të shkojë te Real Madrid dhe të fitojë gjithçka aty siç bëri Cristiano Ronaldo. Ndryshe, ai do të jetë vetëm një lojtar i mirë, kaq”, u shpreh portieri argjentinas në emisionin televiziv ‘El Chiringuito de Jugones’. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: