Connect with Us

Juventusi hyn në garë, do me çdo kusht 19-vjeçarin që po çmend Europën

Seria A

Juventusi hyn në garë, do me çdo kusht 19-vjeçarin që po çmend Europën

Publikuar

-

Juventus iu është bashkuar klubeve të tjera të mëdha si Real Madridi, Manchester United, Chelsea etj, për 19-vjeçarin Erling Braut Haaland.

Ylli i ri norvegjez i ka befasuar të gjithë këtë sezon me super paraqitjet që po bën me austriakët e Salzburgut, duke shënuar 22 gola në 15 ndeshje deri tani këtë sezon. Salzburg e transferoi në verë për 8 milionë euro nga Molde (ekip norvegjez) dhe duket se ka qëlluar në shenjë me këtë lojtar.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, Juventusi po përgatit ofertën prej 40 milionë eurosh për të bindur Salzburgun, por nuk do të jetë aspak e lehtë duke ditur që gjysma e ekipeve të mëdha të Europës janë vënë në ndjekje të Haaland. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: