Connect with Us

Legjenda e futbollit plas bombën/ VAR-i është mashtrim

Seria A

Legjenda e futbollit plas bombën/ VAR-i është mashtrim

Publikuar

-

Ish-sulmuesi i Italisë, Juves, Interit dhe shumë klubeve të tjera të mëdha, Christian Vieri, ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin e njohur sportiv italian “Tiki Taka”.

“VAR është një mashtrim. Kush janë drejtuesit e VAR? Nesër në mëngjes, ata duhet të japin dorëheqjen, kjo ishte e neveritshme”, tha Vieri.

Kjo deklaratë erdhi pas dy episodeve që shkaktuan mjaft debate në ndeshjet e mbrëmshme në Serie A, në ndeshjen Napoli-Atalanta, ku vendasve iu anulua një penallti dhe nuk pati fare ndërhyrje të VAR. Episodi tjetër ndodhi në Juve-Genoa, ku për bardhezinjtë u akordua një penallti mjaft e diskutueshme në minutat e fundit, e cila i dha fitoren 2-1 “Zonjës”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: