Connect with Us

Ylli italian rinovon me PSG-në/ Rroga e re është e frikshme

Sport

Ylli italian rinovon me PSG-në/ Rroga e re është e frikshme

Publikuar

-

PSG ka rinovuar zyrtarisht kontratën me Marco Verrattin deri në vitin 2024. Me kontratën e re, Veratti bëhet futbollisti italian më i paguar në botë, me 17 milionë euro në sezon.

26-vjeçari lë pas dy italianët e ‘Kinës’, Stephan El Shaaraëy që paguhet 15 milionë euro në sezon tek Shanghai Shenhua, dhe Graziano Pelle që gjithashtu luan në Kinë tek Shandong Luneng me 13 milionë euro në sezon.

Mesfushori italian ka qenë pjesë e parisienëve që nga viti 2012 dhe deri tani ka zhvilluar 282 ndeshje dhe ka shënuar 9 gola. Ai është një nga pikat kyçe të ekipit të drejtuat nga Thomas Tuchel. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: