Connect with Us

Zbulohet formacioni i Mourinhos tek ekipi i ri/ Nuk ka vend për dy futbollistët shqiptarë

Premier Liga

Zbulohet formacioni i Mourinhos tek ekipi i ri/ Nuk ka vend për dy futbollistët shqiptarë

Publikuar

-

Lajmi më i bujshëm i kësaj jave ka qenë padyshim ai që lidh emrin e Mourinhos me ekipin e Arsenalit. Shumë media angleze kanë shkruajtur gjatë gjithë kësaj jave se portugezi është favoriti kryesor për të marrë dejtimin e “Topçinjve”, pasi Emery nuk po bind në rezultate, lojë dhe ka prishur harmoninë brenda grupit të lojtarëve.

Në rast se arrihet marrëveshja, Arsenali do të jetë klubi i tretë i madh anglez që drejton Mourinho, pasi më parë ka drejtuar Chelsea dhe Man. United.

‘Express.co.uk’ zbulon si do të duket formacioni i ri i Arsenalit nën drejtimin e “Special One”, duke përfshirë edhe përforcimet që ai mund të bëjë në janar.

Eric Bailly i Manchester United dhe Bruno Fernandes i Sporting Lisbonës, pritet të jenë dy transferimet e para te Mourinho te Arsenal.

Ndërsa dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, nuk bëjnë pjesë në planet e Mourinhos. Për Mustafin nuk është ndonjë surprizë e madhe, pasi edhe Emery e aktivizon shumë pak, por mungesa e Xhakës bie në sy, pasi futbollisti me origjinë shqiptare është edhe kapiten i ekipit momentalisht. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: