Connect with Us

Bëri gjestin e pahijshëm ndaj tifozëve/ Granit Xhaka e pëson keq

Premier Liga

Bëri gjestin e pahijshëm ndaj tifozëve/ Granit Xhaka e pëson keq

Publikuar

-

Gjesti që Granit Xhaka bëri në ndeshjen e javës së shkuar po i kushton shumë. Futbollisti shqiptar ishte i pakënaqur me vendimin e Emery për ta larguar nga loja gjatë ndeshjes me Crystal Palace dhe u shoqërua me vërshëllima të shumta nga tifozët. Në këtë moment Granitin nuk e mbajnë nervat dhe ju thotë tifozëve “Ik pir*****”. Sikur të mos mjaftonte kjo, flaku fanellën nga zemërimi dhe shkoi direkt në dhomat e zhveshjes.

Kjo ka qenë një javë shumë e tensionuar për futbollistin me origjinë shqiptare, pasi ka qenë në qendër të kritikave të tifozëve por edhe ish-lojtarëve të Arsenalit. Mbrëmë, Xhaka publikoi një letër të gjatë ku kërkonte falje për gjestin, por kjo nuk e ka bindur Emery-n. Trajneri i “Topçinjve” e ka lanë shqiptarin jashtë ndeshjes së radhës ndaj Wolves, që luhet këtë fundjavë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Kovac iu jep fund pushimeve/ Ish-trajneri i Bayernit do të marrë drejtimin e gjigantit të Europës

Publikuar

-

Niko Kovac është gati të rikthehet në punë, pas shkarkimit nga stoli i Bayernit rreth një muaj më parë. Goal.com zbulon se Kovac është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Arsenalit, pas shkarkimit të Unai Emery. “Topçinjtë” përkohësisht drejtohen nga një trajner i përkohshëm, suedezi Freddie Ljungberg, ndërsa shumë shpejt do të emërohet trajneri […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Thjesht e pabesueshme/ Nuk do ta besoni dot se cilin lojtar do të transferojë Mourinho te Tottenham

Publikuar

-

Jose Mourinho ka për të mbetur i veçantë gjatë gjithë karrierës së tij. Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga mediet angleze, Mourinho do të transferojë në janar Marouane Fellainin. Belgu ka punuar me Mourinhon gjatë kohës që ishin te Man. United, ndërsa tani luan në Kinë. 32-vjeçari është gati të heqë dorë nga milionat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Tifozja 62-vjeçare e fiksuar keq pas Mourinhos/ Ja çmenduria që ka bërë për të (foto)

Publikuar

-

Ajo është 62 vjeçe, por prej shumë kohësh është e dashuruar me Jose Mourinhon, të cilit i ka kushtuar përveçse shumë kohë dedikim, edhe një pjesë të madhe të trupit të saj. Bëhet fjalë për Vivien Bodycote, që ka bërë 38 tatuazhe me dhe për portugezin në trupin e saj, ndërsa në një intervistë për […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

A e dini cili është ekipi i vetëm që ende nuk ka pësuar humbje këtë sezon?

Publikuar

-

Me humbjen e Juventusit 3-1 ndaj Lazios mbrëmë në “Olimpico”, Liverpooli mbetet ekipi i vetëm në pesë ligat kryesore të Europës që nuk ka pësuar humbje këtë sezon. Djemtë e Klopp kanë bërë një sezon fantastik deri tani, në 16 javë kanë 15 fitore dhe vetëm 1 barazim, atë ndaj Man. United. Dje, Liverpool fitoi […]

LEXO TE PLOTE