Connect with Us

Do luajnë me gjigantët e Europës/ Futbollistët e klubit të vogël festojnë si të çmendur

Premier Liga

Do luajnë me gjigantët e Europës/ Futbollistët e klubit të vogël festojnë si të çmendur

Publikuar

-

Dje u hodh shorti për çerekfinalet e Carabao Cup në Angli, ku nuk pati përballje ems ekipeve të mëdha. Kjo është një lajm i mirë për ekipet e vogla, pasi do të kenë mundësinë të përballën me ekipet gjigante të Premier League, gjë që nuk ndodh shpesh.

Ekipi që ka bërë surprizën këtë sezon në Carabao Cup është Colchester që luan në Kategorinë e katërt në Angli dhe në çerekfinale do të luajnë ndaj gjiganëtve të Man. United.

Në momentin kur u hodh shorti dhe futbollistët e Colchester zbuluan se do të luanin kundër “Djajve të Kuq” festuan si të çmendur. Nuk e imagjinojmë dot se çfarë do të bëjnë në rast se eliminojnë Man. United dhe shkojnë ata në gjysmëfinale. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: