Connect with Us

E mbani mend se çfarë ka ndodhur si sot 16 vite më parë me Cristiano Ronaldon?

Premier Liga

E mbani mend se çfarë ka ndodhur si sot 16 vite më parë me Cristiano Ronaldon?

Publikuar

-

Në verën e vitit 2003, tifozët e Man. United u tronditën kur ylli i tyre, David Beckham, u transferua te Real Madrid. Të gjithë menduan që United pas këtij largimi do të ishte më i dobët, por nuk ndodhi ashtu.

Sir Alex Ferguson, si një gjeni që ishte, nuk shqetësohej aspak pasi e kishte një “as në dorë” që quhej Cristiano Ronaldo. 18-vjeçari portugez la Sportungun dhe u transferua te gjiganti anglez, por shumë pak besonin se ky djalosh do të shkruante historinë te “Djajtë”.

Pikërisht, si sot 16 vite më parë, 1 nëntor 2003, Cristiano Ronaldo shënoi golin e parë me fanellën e Manchester United në ndeshjen në Premier League kundër Portsmouth.

Më pas të gjithë e dimë se çfarë ndodhi, CR7 fitoi shumë trofe në nivel klubi dhe individual, shënoi 118 gola në 292 ndeshje dhe dha 68 asiste. Në verën e vitit 2009 u transferua te Reali për një shifër rekord në atë kohë, 94 milionë euro. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Tottenhami fiton në frymën e fundit/ Tërbohet Mourinho

Publikuar

-

Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit të ndeshjes, me Son që ishte heroi i “Gjelave”. Pjesa e parë nisi me protagonist Toby Alderëeireld. Mbrojtësi belg fillimisht shënoi një autogol në minutën e 9-të, ndërsa në […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Man. City u dënua me 2 vite/ Reali i rrëmben yllin e madh, kushton 180 milionë paundë

Publikuar

-

Real Madridi po mendon të plaçkisë te Manchester City pas dënimit që “Qytetarët” morën nga UEFA. Ata nuk do të luajnë në dy edicionet e radhës në Champions Leagues dhe kanë marrë një gjobë të majme. Yjet e ekipit mund të largohen nga Anglia dhe “Los Blancos” duan të rrëmbejnë Raheem Sterling. Sulmuesi është një […]

LEXO TE PLOTE