Connect with Us

E rrallë/ Kjo është pika e vetme për të cilën Guardiola bie dakord me Klopp

Premier Liga

E rrallë/ Kjo është pika e vetme për të cilën Guardiola bie dakord me Klopp

Publikuar

-

Muaji dhjetor do të ketë një kalendar shumë të ngjeshur për Liverpoolin. Madje, trajneri Klopp paralajmëroi që dje se në rast nuk merren masa të shtyhet ndeshja çerekfinale e Carabao Cup e programuar për 17 dhejtor, ai do të tërhiqet nga ky kompeticion. Pikërisht në këtë datë, Liverpooli do të jetë në Katar ku do të marrë pjesë për Botërorin e Klubeve.

“FIFA na ka lajmëruar për Botërorin për klube dhe ne do të marrim pjesë. Nuk mund të mungojmë as në kampionat. Më pas është Carabao Cup, të cilën duam ta luajmë, por nuk duam që ndeshja radhës në këtë kompeticion të luhet natën e Krishtlindjes në orën 3 të mëngjesit.

Dikush duhet ta zgjidhë këtë problemin e kalendarit, ndryshe do të heqim dorë nga ky kompeticion (Carabao Cup”. Le ta zgjidhin ata që merren me këtë punë, kjo nuk është logjike”, tha Klopp.

Në mbështethe të Klopp, ka dalë edhe rivali i tij kryesor Pep Guardiola, i cili kërkon që të reduktohet numri i madh i ndeshjeve që luajnë ekipet angleze.

“E vetmja mënyrë për të zgjidhur këtë problem është reduktimi i ndeshjeve. Duhet të ketë më pak ndeshje dhe më shumë kohë për të rikuperuar energjitë. Do të luajmë me 27 dhe 29 dhjetor. E kuptoh shqetësimin e Klopp dhe jam plotësisht dakord me të”, tha Guardiola. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: