Connect with Us

Edhe pse në avantazh, PSG-ja del kokulur nga ndeshja e sotme

Sport

Edhe pse në avantazh, PSG-ja del kokulur nga ndeshja e sotme

Publikuar

-

PSG-ja e nisi mjaft mirë transfertën e sotme kundër Dijon, pasi kaloi e para në avantazh më anë të Mbappe në minutën e 19′. 20-vjeçari francez shënoi pas jë asisti të marrë nga Di Maria.

Ndeshja u ndërpre për disa minuta pas përplasjes së rëndë mes mbrojtësit të Dijon dhe portierit. 33-vjeçari, Fouad Chafik, mori një goditje të fortë në kokë dhe u largua menjëherë nga fusha e lojës.

Në fund të pjesës së parë vendasit barazuan shifrat me Mounir Chouiar. Ndërsa në fillim të pjesës Cadiz shënoi golin e avantazhit duke përfituar edhe nga gabimi i Keylor Navas. Rezultati nuk ndryshoi deri në fund. Dijon merr një tre pikësh të artë, ndërsa PSG-ja pëson një humbje të papritur. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: