Connect with Us

Kaos për biletat e ndeshjes Shqipëri-Francë/ Vendim absurd i FSHF-së

Sport

Kaos për biletat e ndeshjes Shqipëri-Francë/ Vendim absurd i FSHF-së

Publikuar

-

Tifozët kanë vërshuar pranë dyqanit zyrtar të Federatës Shqiptarë të Futbollit dhe synimi është të pajisen me bileta për ndeshjen me Francën kryesisht. Gjithsesi institucioni më i lartë i futbollit në vend ka marrë një vendim absurd, që i detyron tifozët të blejnë bileta për të dyja takimet.

Është e pakuptimtë diçka e tillë për disa arsye. Ndeshjet luhen në stadiume të ndryshme, me kapacitete të ndryshme. Për të blerë bileta për të dyja ndeshjet do të jenë të detyruar vetëm një pjesë e tifozëve, çka është një pabarazi. Po ashtu, sikurse dihet në tribunën kryesore në ndeshjen me Francën do të ketë tifozë vetëm me ftesa, kurse për takimin me Andorrën ka bileta në shitje edhe për tribunën kryesore.

Tifozët gjithashtu ankohen edhe për tentativën për t’i detyruar ata që të bëhen pjesë e “Klubit të Tifozëve”, të cilët kanë përparësi në pajisjen me bileta. Madje onlinë vetëm për ta po shiten momentalisht biletat e takimit me Francën.

Në orët në vazhdim mund të ketë edhe një reagim të FSHF-së, që mund të vendosë për arsye të shumta ta ndryshojë vendimin për t’i shitur biletat dyshe. Sa i takon detyrimit për t’u bërë anëtar i “Klubit të Tifozëve”, kemi të bëjmë me një absurditet. Kurrsesi nuk mund të shiten bileta për një grup të caktuar tifozësh, vetëm pse paguajnë një kuotë në FSHF. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shqipëria të marrë shembull, ja sa milionë euro jep Kosova për të shpëtuar futbollin pas COVID-19

Publikuar

-

Futbolli në vendin tonë dhe në Kosovë është shumë e lehtë të prekë fundin, pasi është vetëm pak mbi të. Koronavirusi është gati t’i japë të shtyrën finale për të sjellë kapitullimin, por në Kosovë duket se e duan futbollin dhe ndihmojnë për të mos e hedhur në tapet sportin e dashur të tyre. Ndryshe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE