Connect with Us

Klubi i Serie A “flet shqip”/ E gjithë Italia po habitet me këtë gjë

Seria A

Klubi i Serie A “flet shqip”/ E gjithë Italia po habitet me këtë gjë

Publikuar

-

Marash Kumbulla është një nga zbulimet e Serie A këtë sezon. Mediat në vendin fqinj kanë shkruar shumë për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, madje edhe për interesim të klubeve si Fiorentina e Juventus. Gjithçka në kuadrin e zërave momentalisht.

Gjithsesi Hellas Verona i ka habitur të gjithë në këto 10 javë kampionat, duke qenë skuadra që ka pësuar më pak nga të gjithë, tetë gola. Juventusi pësoi në mesjavë dhe renditet pas skuadrës së Marash Kumbullës.

Meritat për këtë shkojnë për gjithë skuadrën, sigurisht me mbrojtjen dhe portierin për t’u lavdëruar. Veç Kumbullës, pjesë e Hellas Verona dhe e këtij suksesi është edhe Amir Rrahmani, mbrojtësi I Kosovës që gjithashtu po paraqitet shumë mirë në Serie A. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia regjistroi numrin rekord të vdekjeve, Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Igli Tare ka folur për situatën e pazakontë në të cilën gjendet Italia. Në vendin fqinj vazhdon të ketë një numër të madh vdekjesh. Gjatë këtyre ditëve të fundit është pritur edhe përmirësimi i situatës, por që nuk po ndodh kurrë. Italia ka publikuar vetëm para pak minutash shifrën zyrtare dhe atje numërohet rekordi më […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

E konfirmon prestigjozja italiane: Hysaj do largohet nga Napoli

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj dhe Napoli do të ndahen pas daljes nga karantina. Shkodrani prej merkatos së kaluar është folur se do të ndërrojë skuadër, por ajo që është nisur verën e shkuar do të përfundohet tani. Prej shkurtit diskutohet se Hysaj mund të rinovojë me Napolin, por deklaratat e agjentit të tij dhe raportimet e fundit […]

LEXO TE PLOTE