Connect with Us

Lum Shqipëria që e ka/ Juventusi fiksohet keq me yllin e kombëtares tonë, e ka shumë seriozisht

Kombëtare

Lum Shqipëria që e ka/ Juventusi fiksohet keq me yllin e kombëtares tonë, e ka shumë seriozisht

Publikuar

-

Marash Kumbulla tashmë është kthyer në një realitet të bukur për futbollin italian. Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë ka shkëlqyer me Veronën edhe pse në moshën 19-vjeçare. Por, pavarësisht numrit që tregon karta e identitetit, në fushë Kumbulla ka treguar personalitet dhe maturi. Madje, ia ka dalë të shënojë edhe një gol në këto javë të Serisë A.

Kështu, Kumbulla ka dhënë kontributin e tij të jashtëzakonshëm deri në këtë pikë të kampionatit, ku skuadra e tij Verona, është mbrojtja që ka pësuar më pak gola. Në këtë formë, klubet e interesuara për Kumbullën nuk kanë munguar. Dhe në listën e kandidatëve për Kumbullën është edhe Juventusi.

Kampionët e Italisë e kanë seriozisht për shqiptarin dhe në ndeshjen e kësaj jave të Veronës me Breshian do të dërgojnë skautë për të ndjekur nga afër paraqitjen e tij. Bardhezinjtë i kushtojnë gjithnjë rëndësi talenteve dhe nga radari i tyre nuk mund të shpëtonte një si Kumbulla, i cili në Serinë A i ka bërë të gjithë për vete.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: