Connect with Us

Mourinho dhe Neymar tek Barcelona?/ Ish-kapiteni i katalanasve bën komentin interesant

La Liga

Mourinho dhe Neymar tek Barcelona?/ Ish-kapiteni i katalanasve bën komentin interesant

Publikuar

-

Andres Iniesta ka dhënë mendimin e tij mbi kalimin e mundshëm të Neymar dhe Jose Mourinho tek skuadra e Barcelonës, nisur nga ajo që është përfolur së fundi nga disa media spanjolle.

Mbi rikthimin e Neymar te Barcelona, ish-kapiteni i katalanasve, Andres Iniesta, ka disa pikëpyetje nëse braziliani do të përshtatej me lojën e skuadrës tani që ka aq shumë emra në repartin e sulmit, ku përveç Messit dhe Suarezit me të cilët ka luajtur më parë, tani janë edhe Griezmann dhe Dembele.

“Nuk e di se si shkuan negocistat për Neymar ose nëse ai do të vijë në të ardhmën, por ai do të ishte pjesë e rëndësishme e Barcelonës, por nuk e di se si do të përshtateshin kaq shumë lojtarë të nivelit të lartë” ka thënë Iniseta për ‘Marca’,

Ndërsa mbi mundësinë që Mourinho të marrë drejtimin e katalanasve, Iniesta e sheh si diçka të komplikuar.

“Nuk jam në dijeni nëse Mourinho do të shkojë në Madrid ose jo. Tek Barca, e shoh si punë të komplikuar”, u shpreh shkurt ish-mesfushori legjendar i Barcelonës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Tifozët duan largimin e tij, trajneri i Barcelonës shkruan historinë

Publikuar

-

Pas pesë golave që Barcelona shënoi mbrëmë kundër Mallorca, klubi katalanas arrin në shifrën e 200 golave nën drejtimin e Ernesto Valverde. Kjo statistikë përfshin golat në të gjitha kompeticionet dhe ndeshjet zyrtare. Valverde është trajneri i tetë në historinë e Barcelonës, i cili arrin këtë shifër. Vendi i parë mbahet nga legjenda Johan Cruyff. […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E jashtëzakonshme/ 38 vjeç, por shënon 3 gola brenda 20 minutash në La Liga

Publikuar

-

Për disa lojtarë, mosha është thjesht një numër. Ky është rasti edhe i Joaquin Sanchez, legjenda e Real Betis nuk e njeh “plakjen” dhe vazhdon të dhurojë spektakël në fushën e lojës. Në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 16-të të La Ligës, Betis po fiton 3-2 në fushën e vet […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Është vetëm 32 vjec dhe mund të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Publikuar

-

Trajneri i Leipzig, Julian Nagelsmann, ka pranuar se do të dëshironte që një ditë të drejtonte Barcelonën. 32 vjeçari është një nga trajnerët e rinj më të vlerësuar, pas rezultateteve të arrituara me Hoffenheim dhe këtë sezon me Leipzigun. “Unë e kam thënë shumë herë: Barcelona është një qyteti i bukur, një klub i mirë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Messi futet në lojë, ndryshon renditja në listën e golashënuesve më të mirë

Publikuar

-

Me tre golat e shënuar mbrëmë ndaj Mallorcas, leo messi është futur në zonën e nxehtë të golashënuesve më të mirë të këtij sezoni. Argjentinasi deri tani ka shënuar 12 gola dhe renditet në vendin e pestë, por duhet përmendur fakti që Le ka humbur disa ndeshje këtë sezon në La Liga për shkak të […]

LEXO TE PLOTE