Connect with Us

Pësoi 11 gola në dy ndeshje/ Klubi i Serie A shkarkon trajnerin, në skenë del emri i De Biazit

Seria A

Pësoi 11 gola në dy ndeshje/ Klubi i Serie A shkarkon trajnerin, në skenë del emri i De Biazit

Publikuar

-

Humbjet në dy ndeshjet e fundit 7-1 kundër Atalantës dhe 4-0 kundër Romës i kanë kushtuar shtrenjtë trajnerit kroat të Udineses, Igor Tudor.

Udinese ka njoftuar sot largimin nga detyra të Tudor, drejtimin e përkohshëm të ekipite ka marrë Luca Gotti. Sipas medieve italiane janë plot 5 emra si kandidatët kryesorë për të marrë drejtimin e klubit friulian, mes tyre është edhe Gianni De Biasi. Ish-trajneri i kombëtares tonë pak javë më parë ishte favorit për të marrë drejtimin e Sampdorias, por në fund klubi xhenovez zgjodhi Claudio Ranierin.

Emrat e tjerë që janë në garë për stolin e Udineses janë Guidolin, Di Biagio, Ballardini e Carrera. Momentalisht, Udinese renditet në vendin e 14-të me 10 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: