Connect with Us

45 minutat e para/ Man. City dhe Liverpool shokojnë tifozët, fiton Arsenali

Premier Liga

45 minutat e para/ Man. City dhe Liverpool shokojnë tifozët, fiton Arsenali

Publikuar

-

Janë mbyllur 45 minutat e para për javën e 11-të të Premier League, ku nuk kanë munguar surprizat.

Në “Etihad”, Man. City po humb 0-1 ndaj Southampton. Miqtë shënuan në minutën e 14′ me Ward-Prowse, duke përfituar edhe nga një gafë e portierit Ederson.

Në “Emirates”, Arsenali po fiton 1-0 ndaj Wolves. Goli i “Topçinjve” u shënua në minutën e 21′ nga Aubameyang, pas kombinimit të bukur me Lacazetten.

Në “Villa Park”, Aston Villa po fiton 1-0 ndaj Liverpool, me golin e shënuar nga Trezeguet në minutën e 20′. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: