Connect with Us

75 milionëshi i Juves prek sërish topin me dorë/ Arbitri merr vendimin e çuditshëm

Seria A

75 milionëshi i Juves prek sërish topin me dorë/ Arbitri merr vendimin e çuditshëm

Publikuar

-

Vazhdon makthi për holandezin e Juves, Matthijs de Ligt, që janë prekjet e topit me dorë. Edhe në derbin e tanishëm ndaj Torino, sërish ’75 milionëshi’ e ka prekur topin me dorë brenda zonës së rreptësisë, pas devijimit të topit me kokë nga sulmuesi i Torinos, Belotti.

Arbitri i takimit edhe pse ishte fare pranë nuk dha penallti, madje as nuk pranoi ta shikonte rastin në VAR. Shumë me fat janë këta futbollistët e Juventusit… /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Messi jep “OK”, Barcelona do me çdo kusht mbrojtësin më të mirë të Serisë A

Publikuar

-

Barcelona synon të përforcohet në mbrojtje dhe është vënë në kërkim të pasardhësit të Gerard Pique, i cili është 32-vjeç tashmë dhe nuk po shkëlqen si në të shkuarën me katalanasit. Sipas shtypit spanjoll, lojtari i përzgjedhur nga Barça është ylli i Interit, Milan Skriniar. Disa burime brenda klubit kanë konfirmuar për Diario Gol se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

U bë e famshme vetëm se është tifoze e Juves, mbi 70 mijë ndjekës brenda një jave

Publikuar

-

Tifozët bardhezi kanë ende para syve atë mrekulli të Paulo Dybalas në “Allianz Stadium”, kundër Milanit, pas driblimit që i bëri Alessio Romagnolit. Regjia ofroi disa këndvështrime në rastin e golit, por fiksoi edhe një tifoze, deri në atë moment e panjohur, që u bë e famshme thjesht nga prania e saj në një ndeshje […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Përmbytet Venecia, yjet e Italisë bëjnë gjestin e madh

Publikuar

-

Ditët e fundit, në Itali ka pasur shumë përmbytje, për shkak të kushteve të rënduara atmosferike. Qyteti i Venecias ka qenë më i prekuri nga përmbytjet e shumta, për shkak të vendndodhjes gjeografike dhe projektit ndërtues të tij. Kombëtarja e Italisë luajti mbrëmë në transfertë përballë Bosnje-Hercegovinës, sfidë që e fitoi 0-3. Menjëherë pas takimit, […]

LEXO TE PLOTE