Connect with Us

Arbitri i jep një dorë/ Juventus fiton derbin dhe sposton Interin në renditje

Seria A

Arbitri i jep një dorë/ Juventus fiton derbin dhe sposton Interin në renditje

Publikuar

-

Derbi i Torinos është mbyllur me fitoren 0-1 të Juventusit. Në minutat e para ndodhi një episod prej të cilit rezultati përfundimtar i ndeshjes mund të ishte ndryshe.

De Ligt prek topin me dorë brenda zonës së rreptësisë dhe për habinë e të gjithë arbitri nuk akordon penallti, edhe pse ishte shumë pranë aksionit. Madje, nuk pranoi ta shikonte as në VAR.

https://www.youtube.com/watch?v=NWTCtQZTN-g

Në minutën e 70′, De Ligt bëhet sërish protagonist, por këtë herë duke shënuar golin e parë me fanellën e “Zonjës”. Holandezi dërgoi topin në rrjetë pas një pasimi brenda zone të Higuain.

https://www.youtube.com/watch?v=en_M-HseKz4

Me këtë fitore, Juve sposton Interin në vendin e dytë dhe merr vetë vendin e parë me 29 pikë, 1 më shumë se zikaltrit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: