Connect with Us

Bayerni pësoi 5 gola/ Kovac acaron tifozët: Nuk kam pse jap llogari

BundesLiga

Bayerni pësoi 5 gola/ Kovac acaron tifozët: Nuk kam pse jap llogari

Publikuar

-

Eintracht Frankfurt “shpartalloi” 5-1 Bayern Munchen duke i “dhuruar” një rikthim aspak të këndshëm ish-trajnerit Niko Kovac. Kovac, i cili ka fituar dhe kupën e Gjermanisë nën drejtimin e Frankfurtit në 2018 kundër Bayernit pa ekipin e tij teksa i dha fund serisë prej 16 fitore radhazi.

Bavarezët u ndëshkuan me karton të kuq vetëm pas 8 minutash lojë, ku Jerome Boateng la ekipin e tij me 10 lojtarë. Në prononcimin pas ndeshjes trajneri Kovac shfryu inatin ndaj gazetarëve. “Sot pashë shumë gabime nga ekipi. Humbnim shpesh topin, por dhe kartoni i kuq na penalizoi. Nëse luan për më shumë se 80 minuta me një lojtar më pak sigurisht që do të jetë e veshtirë këtu në Frankfurt.”- deklaroi kroati.

Kur u pyet për të ardhmen e tij rreth një largimi të mundshëm 48-vjeçari deklaron i inatosur: “Nuk e mendoj. Duhet të pyesni drejtuesit. Nuk kam pse të të tregoj ty.” Bayern Munchen aktualisht ndodhet në vendin e katërt në rendtitje, 4 pikë larg vendit të parë që mbahet nga Borussia Monchengladbach.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Pochettino trajneri i ri i Bayernit?/ Klubi gjerman merr vendimin e prerë

Publikuar

-

Pas largimit nga Tottenham, Mauricio Pochettino është ëprfolur shumë për të marrë drejtimin e Bayernit. Bavarezët shkarkuar pak kohë më parë kroatin Niko Kovac, ndërsa tani drejtimi i ekipit i është besuar Hansi Flick, i cili është në rolin e trajnerit të përkohshëm. Sipas “Bild”, nuk do të jetë Pochettino trajneri i ri i Bayernit. […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Alarmohen ekipet e mëdha, djaloshi i më i kërkuar në Europë mund të blihet për vetëm 17 milionë euro

Publikuar

-

Erling Haaland është padyshim zbulimi i këtij sezoni në Champions League dhe jo vetëm. 19-vjeçari norvegjez ka tërhequr vëmendjen e shumë ekipeve të mëdha pas paraqitjeve fantastikë që ka bërë këtë sezon. Sazlburgu e transferoi në verë nga Molde për 8 milionë euro, ndërsa vlera e kartonit të tij tani ka shkuar 60 milionë euro. […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Barcelona apo Bayerni?/ Babai tregon të ardhmen e Guardiolës

Publikuar

-

Pep Guardiola u zgjodh si trajneri më i mirë për vitin 2019 nga Federata Katalanase(Catalan FA), por ai nuk ishte prezent për ta tërhequr cmimin. Ndërkohë që spanjolli po udhëhiqte Manchester Cityn në fitoren 4-1 kundër Burnleyt, ishte babai i tij që e mori cmimin për të. Në intervistën e dhënë, pyetja e parë që […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Guardiola lë nam në konferencën për shtyp, por mund të jetë sinjal i mirë për Bayernin

Publikuar

-

Man. City fitoi mbrëmë 4-1 në transfertë ndaj Brighton për javën e 15-të të Premier League dhe në konferencën për shtyp pas ndeshjes, Pep Guardiola ka bërë një gafë jo pak të vogël duke ngatërruar emrin e ekipit që drejton tani me atë të ish-ekipi që ka drejtuar më parë. “Rodri( mesfushor i Cityt) ka […]

LEXO TE PLOTE