Connect with Us

Buzëqeshin Reali dhe Atletico/ Barcelona turpërohet 3-1 brenda 7 minutave

La Liga

Buzëqeshin Reali dhe Atletico/ Barcelona turpërohet 3-1 brenda 7 minutave

Publikuar

-

E pabesueshme në Spanjë!

Barcelona është mundur 3-1 në fushën e Levante-s në javën e 12-të të kampionatit. Katalanasit e kanë mbyllur pjesën e parë në avantazh 1-0 falë një goli të shënuar me penallti nga Leo Messi.

Gjithçka është përmbysur në harkun e shtatë minutave në pjesën e dytë. Campana ka barazuar për vendasit në minutën e 61-të, ndërsa Mayroal, lojtar i huazuar nga Real Madrid, ka realizuar të dytin me një goditje magjike në të 63-ën.

Pesë minuta më vonë ka ardhur edhe goli i sigurisë për Levante-n, i realizuar nga Radoja, i cili është ndihmuar edhe nga një devijim i Busquets.

Barça mbetet në vendin e parë me 22 pikë, vetëm një më shumë se Real Madrid dhe 2 më shumë se Atletico Madrid, që do të luajnë pak më vonë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: