Connect with Us

Derbi i Torinos, formacionet zyrtare/ Juventusi nuk do t’i ndahet Interit

Seria A

Derbi i Torinos, formacionet zyrtare/ Juventusi nuk do t’i ndahet Interit

Publikuar

-

Në stadiumin olimpik të Torinos, në 20:45 fillon derbi i madh i Serisë A, Torino-Juventus, për javën e 11-të të Serisë A.

Torino ka 5 javë pa fitore dhe do të kërkojë sot të surprizojë kampionët në fuqi të Italisë, të cilët duan me patjetër fitoren jo vetëm për rëndësinë e madhe që ka derbi, por edhe për t’i rimarrë Interit vendin e parë.

Përsa i përket formacioneve zyrtare, ndryshe nga ndeshja e fundit, Sarri ka hedhur në fushë nga minuta e parë De Ligt. Dyshja e sulmit do të udhëhiqet nga Ronaldo & Dybala.

Torino:

Juve:

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: