Connect with Us

Humbja turpëruese 5-1 lë pasoja/ Bayerni merr vendimin e menjëhershëm

BundesLiga

Humbja turpëruese 5-1 lë pasoja/ Bayerni merr vendimin e menjëhershëm

Publikuar

-

Humbja skandaloze kundër Frankfurtit me rezultatin 5-1 ka lënë menjëherë pasoja te Bayern Munchen. Dalja me të kuqe e Boateng që në minutën e 10′ ndikoi, por nuk mund të përdoret si justifikim. Trajneri Kovac tronditet shumë dhe rrezikon shkarkimin.

Bayerni ka anuluar stërvitjen e hapuar për publikun. Ishte planifikuar që gjermanët t’i japin kënaqësi tifozëve që t’i ndjekin nga afër në seancën e së dielës, por diçka e tillë nuk do të ndodhë.

Klubi doli me reagim zyrtar dhe informoi tifozët për vendimin e fundit. Gjermanët kërkuan falje për një vendim të tillë, por është i kuptueshëm në situatën ku ndodhen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Pochettino trajneri i ri i Bayernit?/ Klubi gjerman merr vendimin e prerë

Publikuar

-

Pas largimit nga Tottenham, Mauricio Pochettino është ëprfolur shumë për të marrë drejtimin e Bayernit. Bavarezët shkarkuar pak kohë më parë kroatin Niko Kovac, ndërsa tani drejtimi i ekipit i është besuar Hansi Flick, i cili është në rolin e trajnerit të përkohshëm. Sipas “Bild”, nuk do të jetë Pochettino trajneri i ri i Bayernit. […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Alarmohen ekipet e mëdha, djaloshi i më i kërkuar në Europë mund të blihet për vetëm 17 milionë euro

Publikuar

-

Erling Haaland është padyshim zbulimi i këtij sezoni në Champions League dhe jo vetëm. 19-vjeçari norvegjez ka tërhequr vëmendjen e shumë ekipeve të mëdha pas paraqitjeve fantastikë që ka bërë këtë sezon. Sazlburgu e transferoi në verë nga Molde për 8 milionë euro, ndërsa vlera e kartonit të tij tani ka shkuar 60 milionë euro. […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Barcelona apo Bayerni?/ Babai tregon të ardhmen e Guardiolës

Publikuar

-

Pep Guardiola u zgjodh si trajneri më i mirë për vitin 2019 nga Federata Katalanase(Catalan FA), por ai nuk ishte prezent për ta tërhequr cmimin. Ndërkohë që spanjolli po udhëhiqte Manchester Cityn në fitoren 4-1 kundër Burnleyt, ishte babai i tij që e mori cmimin për të. Në intervistën e dhënë, pyetja e parë që […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Guardiola lë nam në konferencën për shtyp, por mund të jetë sinjal i mirë për Bayernin

Publikuar

-

Man. City fitoi mbrëmë 4-1 në transfertë ndaj Brighton për javën e 15-të të Premier League dhe në konferencën për shtyp pas ndeshjes, Pep Guardiola ka bërë një gafë jo pak të vogël duke ngatërruar emrin e ekipit që drejton tani me atë të ish-ekipi që ka drejtuar më parë. “Rodri( mesfushor i Cityt) ka […]

LEXO TE PLOTE