Connect with Us

Man. City fiton me përmbysje, Liverpooli bën mrekullinë në fund/ Arsenali pa Xhakën ngec në shtëpi

Premier Liga

Man. City fiton me përmbysje, Liverpooli bën mrekullinë në fund/ Arsenali pa Xhakën ngec në shtëpi

Publikuar

-

Manchester City ka fituar 2-1 në “Etihad” për javën e 11-të të Premier League. Pjesa e parë u mbyll në avantazhin e miqve 0-1, me golin e shënuar nga Ward-Prowse, pas gafës së portierit Ederson.

Në pjesën e dytë, “Qytetarët” përmbysën rezultatin me golat e Aguero 70′ dhe Walker 86′.

Në “Emirates”, Arsenali nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 ndaj Wolves. “Topçinjtë” kaluan të parët në avantazh me golin e Aubameyang 21′, ndërsa vendasit barazuan shifrat në minutën e 75′ me golin e Jimenez. Granit Xhaka nuk ishte grumbulluar në këtë ndeshje, pas situatës së tensionuar që ndodhi në ndeshjen e javës së kaluar.

Në “Villa Park”, Liverpooli shpëtoi në fund humbjes që do të ishte e para për këtë sezon. Aston Villa shënoi e para me Trezeguet në minutën e 20′, ndërsa të kuqtë barazuan 3 minuta para fundit me Robertson. Në minutën e fund shtesë, Sadio mane shënoi golin e avantazhit duke i dhënë 3 pikë të arta të kuqve.

Liverpooli qëndron në vendin e parë me 31 pikë, ndërsa City ndjek me 6 pikë më pak. Rezultatet e plota dhe renditja janë si më poshtë.


/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Tottenhami fiton në frymën e fundit/ Tërbohet Mourinho

Publikuar

-

Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit të ndeshjes, me Son që ishte heroi i “Gjelave”. Pjesa e parë nisi me protagonist Toby Alderëeireld. Mbrojtësi belg fillimisht shënoi një autogol në minutën e 9-të, ndërsa në […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Man. City u dënua me 2 vite/ Reali i rrëmben yllin e madh, kushton 180 milionë paundë

Publikuar

-

Real Madridi po mendon të plaçkisë te Manchester City pas dënimit që “Qytetarët” morën nga UEFA. Ata nuk do të luajnë në dy edicionet e radhës në Champions Leagues dhe kanë marrë një gjobë të majme. Yjet e ekipit mund të largohen nga Anglia dhe “Los Blancos” duan të rrëmbejnë Raheem Sterling. Sulmuesi është një […]

LEXO TE PLOTE