Connect with Us

Man. United është katastrofë, mundet edhe nga ekipi i “qershive”

Premier Liga

Man. United është katastrofë, mundet edhe nga ekipi i “qershive”

Publikuar

-

Java e 11-të e Premier League ka filluar me ndeshjen mes Bournemouth dhe Man. United, që u fitua 1-0 nga ekipi i “qershive”.

Goli i vetëm i takimit u shënua në fund të pjesës së parë nga Jason King, i cili përfitoi nga përgjumja totale e mbrojtjes së “Djajve” dhe dërgoi topin në rrjetën e De Gea-s.

https://www.youtube.com/watch?v=CieYE0GY1PI

Pavarësisht tentativave të lojtarëve të United, rezultati nuk ndryshoi deri në fund. Pas kësaj ndeshjeje, Bournemouth renditet në vendin e gjashtë me 16 pikë, ndërsa United në vendin e tetë me 13 pikë. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Zyrtare: Klubi i madh anglez shkarkon trajnerin/ Mourinho fërkon duart

Publikuar

-

Kishte kohë që përflitej një lajm i tillë, por vetëm sot u zyrtarizua. Mauricio Pochettino nuk është më trajner i Tottenhamit. Klub londinez ka vendosur të ndërpresë kontratën me argjentinasin, pas rezultateve shumë të dobëta këtë sezon. Si rrallëherë vitet e fundit, Tottenhami renditet aktualisht në vendin e 14-të, po ashtu është eliminuar nga Carabao […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juve, Man. United, Barça, Reali apo Bayerni?/ 19-vjeçari që ka çmendur Europën zgjedh klubin e ri

Publikuar

-

Erling Haaland është padyshim zbulimi i këtij viti, 19-vjeçari norvegjez është gjithmonë e më pranë Manchester United. Babai i djaloshit që po çmend Europën me golat dhe paraqitjet e tij (26 gola në sezon) ka vizituar selinë e “Djajve të Kuq”. Anglezja “The Atheltic” shkruan se Al-Inge Haaland ka takuar edhe Ole Gunnar Solskjaer dhe […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp zbulon një sekret, ja stadiumi ku urren të luajë

Publikuar

-

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, në një intervistë për FIFA-n, ka pranuar se stadiumi i Sevillas është vendi ku nuk do të dëshironte të luante. Klopp e ka vizituar “Ramón Sánchez Pizjuán” me 3 ekipe të ndryshme: Mainz, Dortmund dhe Liverpoolin, dhe me asnjërën prej tyre nuk ka arritur të fitojë. “Nuk jam i sigurt […]

LEXO TE PLOTE