Connect with Us

Roma fiton në “Olimpico” dhe zhyt Napolin në krizë

Seria A

Roma fiton në “Olimpico” dhe zhyt Napolin në krizë

Publikuar

-

Roma ka fituar 2-1 në “Olimpico” ndaj Napolit, për javën e 11-të të Serisë A. Verdhekuqtë gjetën rrjetën në minutën e 19′ me talentin Zaniolo. Në minutën e 26′, vendasit humbën mundësinë e artë për të dyfishuar rezulatin, pasi Kolarov gaboi nga pika e bardhë e penalltisë.

Në minutën e 55′, blerja e verës, Veretout, u tregua i saktë nga penalltia dhe shënoi golin e dytë për Romën. Miqtë reaguan me Milik në minutën e 72′ duke ngushtuar diferencën. Rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund.

Pas kësaj fitoreje, Roma renditet në vendin e tretë me 22 pikë, ndërsa Napoli zhytet në krizë pasi ka 3 javë që nuk fiton dhe renditet në vendin e shtatë me 18 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Koronavirus në Itali, Tare bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare foli për shtyrjen e 3 takimeve të kampionatit italian pas vendimit të qeverisë për përhapjen e virusit vdekjeprurës koronavirus. Në një prononcim për “DAZN”, zyrtari i Lacios theksoi se klubi bardhekaltër i mbështet vendimet e qeverisë italiane, pasi përhapja e koronavirusit ka krijuar shqetësimë në mbarë botën. “Ka një […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE