Connect with Us

Bayern i vendos kushte Kovac/ Fito këto dy ndeshje, ndryshe do të largohesh

BundesLiga

Bayern i vendos kushte Kovac/ Fito këto dy ndeshje, ndryshe do të largohesh

Publikuar

-

Humbja e djeshme e Bayernit në transfertë 5-1 ndaj Eintracht Frankfurt i ka përforcuar akoma edhe më shuëm zërat për largimin e Niko Kovac nga drejtimi i bavarezëve.

Pas kësaj humbjeje turpëruese, kritikat për kroatin kanë qenë të mëdha, ndërsa tifozët kanë kërkuar largimin e tij të menjehershëm. Por, prestigjozja “Bild” ka zbuluar sot planin e drejtuesve bavarezë, të cilët i kanë dhënë afat trajnerit kroat edhe për dy ndeshjet e radhës, në mesjavë për Champions ndaj Olympiacos dhe në fundjavën e ardhshme ndaj rivalit kryesor, Borussia Dortmund.

Në rast se Bayerni humbet në një nga këto dy ndeshje, Kovac do të largohet direkt. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: