Connect with Us

E ardhmja e Kovac varet nga këto dy ndeshje/ Bayerni ka dy emra në listë për pasuesin e kroatit

BundesLiga

E ardhmja e Kovac varet nga këto dy ndeshje/ Bayerni ka dy emra në listë për pasuesin e kroatit

Publikuar

-

Një karton i kuq në minutën e 9 ndaj Jerome Boateng dhe më pas 5 gola të pësuar e vetëm një i shënuar, bënë që Bayerni i Mynihut të marrë një nga humbjet më të thella në histori në transfertën ndaj Eintrachtit të Frankfurtit.

Humbjes së thellë i shtohet edhe fakti që Borussia Monchengladbach fitoi sërish dhe shkoi në +4 pikë nga bavarezët në krye të renditjes, ndërsa pakënaqësia ndaj trajnerit kroat Niko Kovac është shtuar ndjeshëm tashmë.

Fansa të shumtë bavarezë po kërkojnë shkarkimin e kroatit, opsion që sipas mediave gjermane, tani po e mendojnë edhe drejtuesit e klubit, që shohin ndërprerjen e kampionatit pas javës së ardhshme, si momentin ideal për të ndryshuar kreun e pankinës.

Në rast të shkarkimit të Kovac, në “pole” për të marrë vendin e tij është Jose Mourinho, i cili prej thuajse një viti është i papunë dhe në intervistat e tij nuk e ka mohuar dëshirën për të punuar në një kampionat të ri dhe në CV-në e tij mungon një eksperiencë në Bundesligë.

Përveç portugezit, një emër që “josh” drejtuesit e Bayernit është edhe ai i ish trajnerit të Juventusi, Massimiliano Allegri, që gjithashtu është i lirë dhe i gatshëm për të provuar një eksperiencë jashtë Italie.

Megjithatë gjasat janë që Kovac të luajë shanset e tij në mesjavë në Champions dhe në fundjavën e ardhshme ndaj Borussias së Dortmundit, ku vetëm dy fitore bindëse mund ta mbajnë në pankinën bavareze edhe për disa javë të tjera. /Supersport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: