Connect with Us

E fundit/ Bayerni nuk duron dot më, shkarkon trajnerin Kovac

BundesLiga

E fundit/ Bayerni nuk duron dot më, shkarkon trajnerin Kovac

Publikuar

-

Niko Kovac nuk është më trajner i Bayern Munich. Kjo është ajo që Uli Hoenes, presidenti i Bayern, Karl-Heinz Rummenigge, drejtori i Përgjithshëm dhe Hasan Salihamidzic, drejtori sportiv kanë vendosur.

Karl-Heinz Rummenigge shpjegon: “Performanca e ekipit tonë në javët e fundit dhe rezultatet na kanë treguar se kishte nevojë për veprim. Uli Hoenes, Hasan Salihamidzic dhe unë kemi një bisedë të hapur dhe serioze me Nikon mbi këtë. Unë do të doja të falënderoja Niko Kovac në emër të Bayern për punën e tij.

Për momentin, ndihmës-trajneri Hans Flick do të jetë në krye të skuadrës së Bayern, duke u përgatitur për ndeshjet e rëndësishme të Champions League kundër Olympiakos të mërkurën e ardhshme dhe kundër Borussia Dortmund të shtunën në Bundesliga.

Niko Kovac shpjegoi: “Unë mendoj se ky është vendimi i duhur për klubin për momentin. Rezultatet, dhe gjithashtu mënyra se si kemi luajtur së fundmi, më bëri që të vij tek ai vendim. Vëllai im Robert dhe unë falënderojmë Bayernin për gjithçka. I uroj klubit më të mirat.”/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: