Connect with Us

Lëndim horror/ Video: Koreano-veriori i thyen këmbën ish-yllit të Barçës

Premier Liga

Lëndim horror/ Video: Koreano-veriori i thyen këmbën ish-yllit të Barçës

Publikuar

-

Një incident i rëndë ka ndodhur në ndeshjen e sotme të Premier League, mes Everton dhe Tottenham, ku lojtari i vendasve, Andre Gomes, doli më këmbën e thyer nga fusha e lojës.

Në minutën e 78′, koreano-veriori Son Heung-min ndërhyri ashpër në minutën ndaj Gomes, ish-lojtar i Barcelonës, ky i fundit u përplas edhe në Sergie Aurier dhe mbeti me këmbën e thyer.

Edhe vetë Son Heung-min nuk u besonte syve çfarë ndërhyrje bëri dhe shpërtheu në lot. Fillimisht arbitri i takimit dha karton të verdhë, por kuptoi që bëhej fjalë për një ndërhyrje të rëndë, e ndëshkoi me karton të kuq.

Të gjithë futbollistët, të të dy ekipeve ishin me duar në kokë dhe në gjendje shoku dukë parë lëndimin e rëndë që pësoi Gomes. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Kjo është penalltia më e shëmtuar në histori, tifozët rrezikojnë jetën (video)

Publikuar

-

Në ndeshjen mes Nuneaton Sports dhe Stratford Town është goditur mbase penalltia më e keqe e historisë së futbollit. Me siguri kemi parë penallti të ekzekutuara në mënyrë më skandaloze, por asnjëherë nuk është vënë në rrezik jeta e tifozëve mbrapa portës. Lojtari i ekipit vendas, i cili luan në kategorinë e shtatë angleze, ka […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E padëgjuar më parë/ Miliarderi blen klubin anglez, i shkarkon të gjithë dhe bëhet vetë trajner

Publikuar

-

E padëgjuar më parë ajo që ka ndodhur në Angli. Glenn Tomplin, miliarderi britanik, ka blerë klubin amator, Romford City dhe synon ta ngjesë nga ligat amatore, në kategoritë profesioniste të futbollit britanik. Tomlin i ka befasuar të gjithë, pasi që në ditët e para të tij si president i klubit, i ka shkarkuar të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Guardiola e transferoi me shumë bujë këtë verë, e pabesueshme ajo që po ndodh me zotërinë 65 milionë euro

Publikuar

-

Ish-mbrojtësi i krahut i Interit dhe Juventusit, i cili u transferua këtë verë te Mancester City, po kalon një moment negativ. 25-vjeçari i kërkuar me ngulm nga Pep Guardiola nuk ka arritur të sigurojë një vend në formacionin titullar, por nuk konsiderohet as një alternativë e parë. Aktivizimi me pikatore i lojtarit te City ka […]

LEXO TE PLOTE